In Spanje maakte ik vaak even een groentesoep op basis van bouillon, omdat de zakjes met soepkruiden (noem je dat zo?) een rare smaak hadden. Ik miste de Nederlandse bekende soepmerkkruiden en dus was ik genoodzaakt om zelf een groentesoep te maken.
Terug in Nederland heb ik de zakjes helemaal links laten liggen en maak ik mijn soepen gewoon lekker zelf. Met deze groentesoep kun je naar smaak variëren. Je kunt gehaktballetjes, doperwtjes en vermicelli toevoegen of je groentelade leegmaken en in de soep doen.
Wat je er ook in doet, feit blijft dat deze groentesoep snel klaar is en je dus binnen no-time een lekkere kom warme soep op tafel hebt. Lekker met grof brood.
Ingrediënten
– een liter kokend water
– twee groentenbouillonblokjes
– een halve zak waswortelen, in ringetjes gesneden
– twee stengels bleekselderij,in ringetjes gesneden
– twee bosuitjes, in ringetjes gesneden
– optioneel: vermicelli, gehaktballetjes, etc.
Bereidingswijze
Zet een pan op het vuur en doe hierin het kokende water (waterkoker) en de bouillonblokjes. Roer even goed door en voeg dan de groenten toe. Laat ongeveer 15 minuten doorkoken en dan is je soep klaar.
Eet smakelijk!
Eigenlijk heel simpel, maar wel altijd erg lekker!! Moet ik ook eens maken. Ik ben op het moment erg van de pompoensoep.. Afgelopen zomer heb ik heel veel courgettesoep gegeten. Maar nu het kouder wordt buiten zijn soepjes nog lekkerder!
LikeLike
Pompoensoep is ook zo lekker. Ik eet vaak liever soep, dan de standaard groenten en vlees. Courgettesoep moet ik nog eens maken.
LikeLike