Ik probeer iedere week een lekkere, gezondere snack te maken voor op het werk. Vandaar dat ik steeds aan het experimenteren ben met bestaande recepten. Zo kwam ik tot het recept van deze chocolate chunk muffins.
Deze chocolate chunk muffins zijn binnen 35 minuten klaar, dus je hebt geen excuus om ze niet te maken 😉
De muffins kun je in de vriezer tot 3 maanden bewaren of 2 dagen op kamertemperatuur. Ik raad aan ze gelijk in te vriezen, nadat ze zijn afgekoeld.
Ingrediënten voor 13 muffins:
– 2 grote rijpe bananen
– 250 gram speltbloem
– 100 ml magere melk
– 3 eieren (M)
– 50 gram kokosbloesemsuiker
– 40 gram 74% pure chocolade
– 2,5 theelepels bakpoeder
– 1 theelepel vanille-extract
– 1 eetlepel honing
– olijfolie
Bereidingswijze:
– Verwarm de oven voor op 175 graden.
– Mix de bananen samen met de melk, eieren, suiker, honing en de vanille-extract in de blender/keukenmachine tot een glad beslag.
– Roer in een kom het speltbloem en bakpoeder goed door elkaar.
– Doe de droge ingrediënten bij het natte beslag en mix kort tot een glad beslag.
– Hak de chocolade in stukjes en roer deze door het beslag.
– Vet een muffinblik voor 12 muffins in met wat olijfolie. Je houdt wat beslag over, dus vul nog een losse cupcakevorm voor de 13e muffin.
– Lepel het beslag in de gaten en bak de muffins 20 minuten in het midden van de oven gaar.
– Laat de muffins in de oven afkoelen.
Totale bereidingstijd: 25 minuten.