Gevulde speculaascake

Sinterklaas is in het land en dat wil je natuurlijk vieren met iets lekkers. Ik maakte al vaker Sinterklaasrecepten, maar kon dit jaar niet voorbij laten gaan zonder een nieuw recept. Daarom bedacht ik deze gevulde speculaascake.

De amandelspijs in de cake kun je kant-en-klaar kopen of maken zoals in dit recept. Tijdens het bakken van deze gevulde speculaascake ruikt het hele huis heerlijk naar speculaas. Het is dan ook moeilijk wachten tot de cake helemaal is afgekoeld šŸ˜‰ Lees je mee voor het recept?

Ingrediƫnten voor een cake:

  • 200 gram zelfrijzend bakmeel + een beetje extra
  • 200 gram bruine basterdsuiker
  • 1 snufje zout
  • 200 gram ongezouten roomboter
  • 2 eetlepels koek- en speculaaskruiden
  • 150 gram amandelspijs
  • 4 eieren + 1/4 ei

Bereidingswijze:

  • Verwarm de oven voor op 160 graden en stel in op 60 minuten.
  • Meng de amandelspijs met het 1/4 ei en draai er balletjes van. Haal de balletjes door wat zelfrijzend bakmeel en zet apart.
  • Klop de suiker en boter luchtig en voeg dan een voor een de eieren toe.
  • Meng het zelfrijzend bakmeel, de koek- en speculaaskruiden en het zout door elkaar en meng dit dan met het mengsel in de kom.
  • Vet een bakvorm in en bestrooi rijkelijk met bakmeel. Dit zorgt ervoor dat de cake straks makkelijker uit de vorm komt.
  • Stort het 1/3 van het beslag in de vorm en verdeel hierover de helft van de balletjes amandelspijs.
  • Stort hierover weer 1/3 van het beslag en verdeel het tweede deel van de balletjes over het beslag.
  • Stort het laatste deel van het beslag over de balletjes en strijk glad.
  • Bak de cake in 60 minuten gaar.
  • Als de cake klaar is laat je hem even afkoelen in het blik, haal je hem er voorzichtig uit en laat je hem vervolgens verder afkoelen op een rooster.
  • Eet smakelijk!

Totale bereidingstijd: 1 uur 25 minuten.

Heb jij dit recept gemaakt? Laat het mij vooral weten via Instagram of Facebook met de hashtag #LOVETOCOOKHEALTHY. Dat vind ik erg leuk!

Plaats een reactie