Denemarken dag 5-8

Woensdag 14 augustus 2024
Vandaag ben ik jarig en word ik ’s ochtends verrast met cadeaus. Nadat we ons hebben klaargemaakt voor de dag lopen we naar het strand om koffie te drinken en een taartje te eten bij Café Rosenhuset. Hier kun je zowel binnen als buiten zitten en wij kiezen voor een tafeltje buiten op het gras. Vanaf daar loop je ook zo naar het water en veel inwoners van Vedbæk drinken hier hun koffie.

Als de taart en koffie op is lopen we terug naar ons huisje en stappen we in de auto om naar Helsingor te gaan. In Helsingor zelf stoppen we eerst nog bij de Lidl om broodjes en drinken voor de lunch te halen. Daarna rijden we naar het Kronborg kasteel, waar we parkeren bij de haven. Bij het kasteel zijn betaalde parkeerplaatsen (met nogal slechte reviews over de parkeerwacht), maar wij zetten hem gratis bij de haven neer waar ook 5 betaalde camperplekken zijn. We eten onze broodjes op voor we naar binnen gaan en Martijn koopt ondertussen de kaartjes online.

Na de lunch lopen we door een tunnel naar de ingang van het kasteel. Het kasteel zelf is erg mooi en er is ook voor de kinderen genoeg te zien en te doen. Ze kunnen onder andere een speurtocht doen, stelten lopen, kleuren en bouwen met lego.

Nadat we alles hebben gezien, rijden we terug naar ons huisje. Ik maak een salade klaar en we eten er de stukken overgebleven pizza van gisteravond bij.

Donderdag 15 augustus 2024
We zijn vroeg wakker en ik loop naar de bakker voor vers brood. Het is nog heerlijk rustig op straat en we treffen het ontzettend met het weer, want het is al lekker warm. Na het ontbijt lopen we naar het treinstation en kopen kaartjes naar Kopenhagen. De trein vertrekt om half 10 en het is 20 minuten naar Kopenhagen. Vanaf het station besluiten we eerst naar het beeld van de kleine zeemeermin te lopen, zodat we dat vast hebben gezien. Het is een mooie wandeling en onderweg komen we langs kleurrijke huisjes en mooi aangelegde parken.
Het beeld van de kleine zeemeermin is klein en staat aan de Langelinie bij de haven van Kopenhagen. Hoewel het nog druk is, zijn er al veel mensen die een foto willen maken van het beeld. We kijken, maken onze foto’s en gaan weer verder. Martijn heeft een aantal bezienswaardigheden opgeschreven en een logische route gemaakt om ze te zien.

We bezoeken de Frederiks kerk en lopen vanaf daar naar het Amalienborg kasteel. Vanaf daar gaan we naar Nyhavn en daar eten we onze lunch op een bankje voor een bakker. Ik kan de verleiding niet weerstaan en haal nog een kaneelbroodje bij deze bakker.

Via de koninklijke tuinen lopen we naar het Rosenborg kasteel, maar besluiten niet naar binnen te gaan, omdat de wachttijd 2 uur is. We lopen in plaats daarvan naar de botanische tuinen en lopen daar nog ruim een uur rond.

Hoewel Emily goed meeloopt, zit ze ook regelmatig op Martijn zijn nek en dat is best zwaar en dus gaan tegen half 3 in de trein terug naar Vedbæk. Eenmaal in het huisje snacken we iets en daarna loop ik nog even naar het strand. Er zijn veel Denen die gehuld in badjas naar de steiger lopen om vanaf daar een stukje te zwemmen. ’s Avonds eten we makkelijk en op tijd en stoppen we Emily op tijd in bed.

Vrijdag 16 augustus 2024
Het is vanochtend wat frisser dan de afgelopen dagen en we brengen de ochtend door in het huisje. We rommelen wat aan en na de lunch rijden we naar het Frederiksborg kasteel. Het is een druilerige dag, dus perfect om door een oud kasteel te lopen. Op de terugweg rijden we langs de Lidl en daar vinden we dadels met drop, die nemen we natuurlijk mee.

Ik maak een makkelijke maaltijd klaar en we hebben verder een rustige avond.

Zaterdag 17 augustus 2024
Toen we onze host vroegen naar Tivoli in Kopenhagen, raadde hij ons aan om naar het oudste pretpark ter wereld te gaan. Het werd geopend in 1583 en ligt 10 km ten noorden van Kopenhagen. Het pretpark heet Dyrehavsbakken, maar staat beter bekend als Bakken. Vandaag gaan we daar naartoe en omdat je geen entree betaalt, kun je zelf kiezen hoeveel geld je daar uitgeeft. Je betaalt wel voor het parkeren en dat is 80 Deense kronen.

Wij kopen bij de kiosk een polsbandje voor Emily waarmee ze iedere attractie 10 keer kan doen. Dit park is echt super leuk en voor de leeftijd van Emily (4 jaar tijdens deze vakantie) zijn er 12 attracties waar ze alleen in kan en nog een aantal waar, gezien haar lengte, een volwassene mee moet. Ik koop daarvoor een los kaartje per keer voor mezelf.

Overal waar je kijkt zijn eettentjes en kraampjes en het is een echt familiepark. We eten een heerlijk ijsje met uitzicht op het park. Daarna doen we nog een ronde, waarbij Emily nog een aantal attracties herhaalt, omdat ze zo leuk zijn. We rijden via de kustweg terug naar ons huisje. Daar maak ik een makkelijke pasta met broccoli en roomkaas.
Terwijl Emily even Ipad kijkt, pakken wij alvast het meeste in, want morgen gaan we weer verder. Dan rijden we naar Odense, waar we twee nachten in een hotel zullen slapen.

Een gedachte over “Denemarken dag 5-8

Plaats een reactie